همنشین خوب
 

http://www.ipac4.ir/wp-content/uploads/2013/10/2348_635153624319747626_L.jpg

سلام دوستان

به این گفته از قرآن توجه کنید: يكى از آنان (اهل بهشت) گويد: مرا همنشينى بود كه مى گفت: «آيا تو از آنها هستى كه تصديق مى كنند كه چون مرديم و خاك و استخوان شديم ، كيفرمان مى دهند ؟» يادآورْ روزى را كه ستمكار ، دستانِ خود را به دندان مى گزد و مى گويد : «اى كاش با پيامبر ، راهى برمى گرفتم . واى بر من! كاش فلانى (فلان دوست بد) را دوست نگرفته بودم ! او مرا به گمراهى كشيد با آن كه قرآن براى من نازل شده بود و شيطان ، همواره خوار كننده انسان بوده است»

هر كس از ياد [خداى ]رحمانْ روى بگرداند ، شيطانى بر او مى گماريم كه همنشين (دوست) او خواهد بود . آن شيطان ها ، از راه خدا بازشان مى دارند ؛ ولى مى پندارند كه هدايت يافتگان اند . تا آن گاه كه نزد ما آيد، [به شيطان ]گويد: «اى كاش ميان من و تو فاصله ميان مشرق و مغرب بود، و تو چه همنشين بدى بودى !»»

ا

 از این معانی چه برداشتی می کنید وفکر می کنید منظور چیه؟

درست متوجه شدید منظور همنشین و دوست است .آیا می دونستی تو سنی که هستی یعنی نوجوانی یکی از تاثیر گذار ترین افراد در پیش تو همنشین و دوست تو ست ؟

تا حالا به دوست هایی که اطرافت رو گرفته و تو با اونا معاشرت می کنی نگاه کردی ؟در مورد آنها فکر کردی ؟

در مورد شخصیت ، اعتقادات، خانواده، رفتار و چیزای دیگه. تا حالا نگاه کردی ببینی چقدر تاثیر پذیر از شخصیت و رفتارشون شدی؟ این سوالات رو کردم تا ذهنت رو آمده کنم برای شناخت و آشنایی بهتر با این موضوع. موضوعی که آیندت رو تحت تاثیر خودش قرار داده و ما فقط می خواهیم با مطرح کردن این موضوع به شما در انتخاب بهتر دوستتون کمک کنیم. با عرض پوزش!!؟

اگه دوست داری بدونی باید منتظر من در شماره بعد باشی. یا علی(ع)


نوشته شده در تاريخ دوشنبه چهارم آذر ۱۳۹۲ توسط